20 sierpnia 2010

Jak zrobić pudełko?

Dzisiaj obiecany kursik na pudełko, to z tego posta: prezentowy-zestaw. Pudełko robiłam do tej pory tylko jeden raz, więc mój tutorial może okazać się niedoskonały. Mam jednak nadzieję, że jest w miarę czytelny i zrobienie tego prezentowego opakowania nie powinno przysporzyć większych problemów.

*
Potrzebne materiały:
* linijka
* klej
* ołówek
* gumka
* nożyczki
* kość do zaginania papieru
* talerzyk
* papier przeznaczony na pudełko (nie może być zbyt cienki)

Arkusz papieru przygotowany na potrzeby tego kursiku jest dosyć mały, bo ma wymiary 10cm x 12cm. Na przygotowanie opakowania prezentowy-zestaw użyłam papieru w formacie A4.
*
Orientacyjna wielkość pudełka to zawsze połowa przygotowanego papieru. Musicie pamiętać o tym, że długość i szerokość pudełka uzależniona jest od tego, jak duże marginesy i docięcia zrobicie po bokach pudełka. Wszystko wyjaśni się na zdjęciach poniżej ...
*
Moja kartka ma wymiary 12cm x 10cm. Z jednej strony zostawiamy 1cm marginesu (miejsce klejenia) i rysujemy linię podziału kartki na dwie równe części (u mnie każda ma po 5,5cm). W miejscach, gdzie na rysunku są linie przerywane zginamy papier za pomocą kości. Mój rysunek jest trochę mało precyzyjny. Kartka ma długość 12 cm, więc strzałka na opisie powinna być narysowana nie do linii przerywanej a do końca kartki:)

... po zgięciu papieru ...


Linie przerywane odrysowane są za pomocą talerzyka. Talerz miał zbyt dużą średnicę, dlatego linie przerywane nie schodzą się z brzegiem kartki i w związku z tym pudełeczko będzie dosyć płaskie. Im ,kocie oko, szersze tym grubsze pudełko.


.. po obcięciu, zgięciu przy pomocy kości i po usunięciu śladów ołówka ...... po sklejeniu ... gotowe pudełeczko -maleńka chudzinka- idealne np.do biżuterii ... Na pudełku widać delikatne ,załamanie, papieru czyli miejsce klejenia. Jakakolwiek dekoracja powinna więc być z drugiej strony. Warto zwrócić na to uwagę, chyba że komuś to nie przeszkadza.


To co na zdjęciu poniżej, chyba każdemu jest znajome. Pozostałość po rolce papieru toaletowego ... i tu można trenować do woli ... zgniatamy rulon, przycinamy u góry i u dołu nadając odpowiedni kształt, zaznaczamy ,kocie oko, kością do papieru i pudełko gotowe :)

Można pokusić się o oklejenie takiego pudełka ozdobnym papierem, bo z tego co wiem sporo osób tak robi, ale według mnie wygląda to mało elegancko. Zdecydowanie polecam pudełko własnej produkcji np.z papieru wizytówkowego:))

*

Pozdrawiam bardzo słonecznie i dziękuję za wszystkie komentarze :)) Colorina

5 komentarzy:

 1. No proszę, proszę extra kursik! Czyżbym wyczuła w Tobie pedagogiczne zacięcie??:)))) Buziaki!

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za kursik, według mnie jest bardzo dobrze opracowany i na pewno stworzę własne pudełeczko.
  Pozdrawiam Sylwia.

  OdpowiedzUsuń
 3. super kursik, rzetelny i dokładny, dzięki wielkie, na pewno skorzystam:)

  OdpowiedzUsuń